Więcej informacji

Dolnośląska straż użytkownikiem SMOKa

Użytkownikiem systemu monitorowania obiektów SMOK jest Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu i podległe jej jednostki w województwie dolnośląskim. W celu skutecznego nadzorowania pracy posiadanego taboru samochodowego komenda wdrożyła system oferowany przez Elte GPS wraz z urządzeniami wspomagającymi realizację zadań przez załogi.

Do podstawowej funkcji systemu należy monitorowanie poruszających się wozów w czasie rzeczywistym, możliwość obserwacji na cyfrowej mapie przemieszczających się pojazdów oraz zapisu przebytych przez nie tras. Otrzymane z pojazdów informacje są gromadzone, a użytkownicy systemu mogą w prosty sposób przeszukiwać bazę danych i na podstawie otrzymanych informacji tworzyć zestawienia tabelaryczne oraz graficzne, jak również złożone raporty według wybranych przez siebie kryteriów.

Poprzez instalację w pojazdach 8 calowych terminali z ekranem dotykowym, formacje ratownicze otrzymały narzędzie umożliwiające: bezpośrednią komunikację z bazą, przekazywanie informacji o etapie realizacji zleconego zadania oraz nawigowanie do miejsca zdarzenia. Do komputera pokładowego podłączony został także sygnał uprzywilejowania, stacyjka auta, toteż do dyspozytora dociera informacja o włączeniu lub wyłączeniu syren alarmowych, jak również stacyjki. W momencie wyłączenia stacyjki zamontowany w pojeździe terminal wyłącza się po skonfigurowanym czasie, dzięki czemu następuje oszczędność energii zgromadzonej przez akumulator. Bez wątpienia funkcjonalność systemu SMOK wpływa na optymalizację posiadanych zasobów i usprawnienie pracy jednostek strażackich.

ZAUFALI NAM